Czy to możliwe, żeby YouTube był płatny?! Nadciąga YouTube Music Key! - ROSOMAG.PL
youtube

Czy to możliwe, żeby YouTube był płatny?! Nadciąga YouTube Music Key!

YouTube jest serwisem należącym do Google. Ta najbardziej znana video platforma świata liczy już sobie 10 lat. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do darmowych i nieograniczonych treści – w tym muzycznych. Jednak  już wkrótce będzie miała miejsce mała rewolucja!

YouTube to prawdziwa potęga. Z miliardem unikalnych użytkowników miesięcznie serwis jest obok Google i Facebook najbardziej popularną stroną internetową świata. Wielu internautów odwiedza serwis z myślą o oglądaniu teledysków i słuchaniu muzyki.

Jest niemal pewne, że właśnie na YouTube znajdziemy dowolny materiał muzyczny – jeśli tylko wyszedł on poza obieg garażowy. W serwisie zamieszczona jest przeogromna ilość piosenek i utworów muzycznych. Niestety nie wszystkie z nich są dobrej jakości. Wiele starszych materiałów to rzeczy zgrywane np. z magnetowidów VHS domową metodą (tzw. rip’y).

Google uwzględniając zapotrzebowanie na tego typu usługę postanowiło wprowadzić na rynek nowy muzyczny serwis  o nazwie YouTube Music Key!

Płatny serwis Premium

Subskrypcja wynosi $7,99 miesięcznie. Serwis umożliwia słuchanie muzyki bez reklam oraz z wyłączonym ekranem. Możliwe będzie także zgrywanie muzyki i odsłuchiwanie jej w trybie offline. W YouTube Music Key znajdzie się aż 30 milionów utworów w najlepszej, dostępnej jakości. Utwoty będą skatalogowane. Platforma będzie dostępna w wersji desktopowej oraz mobilnej. Będzie dedykowana aplikacja dla systemu Android, a później iOS.

Serwis ma wystartować 17 listopada 2014 roku w ramach beta testów. Na początku jego zasięg będzie obejmował jedynie 7 krajów – Stany Zjednoczone, Hiszpanię, Włochy, Portugalię, Finlandię Irlandię oraz Wielką Brytanię. Początkowo, aby skorzystać z usług nowego serwisu, potrzebne będzie zaproszenie. W pierwszej kolejności otrzymają je wybrani, zarejestrowani użytkownicy YouTube, którzy w ramach testów przez 6 miesięcy będą mogli bezpłatnie korzystać z nowego serwisu.

Już wkrótce, po uruchomieniu platformy – będziemy mogli powiedzieć więcej.

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀