Serial wszechczasów powrócił po 13 latach - Archiwum X znów otwarte! - ROSOMAG.PL
the

Serial wszechczasów powrócił po 13 latach – Archiwum X znów otwarte!

„Z Archiwum X” to niebanalny serial, który odniósł gigantyczny sukces i utkwił w pamięci widzów. Od czasów jego zakończenia w 2002 r. miliony fanów na całym świecie modliły się o dzień, w którym kierownictwo amerykańskiego FOX-a zamówi nowy sezon serialu. Ku uciesze miłośników agenta Foxa Muldera i agentki Dany Scully – powstaną nowe odcinki!

Gdzieś tam jest prawda…

serial „Z Archiwum X„” (ang. The X-Files) emitowany był w latach 1993-2002. Przez niemal 10 lat serial doczekał się 202 odcinków zawartych w dziewięciu sezonach. serial opowiadał o pracy pary agentów FBI badających sprawy o charakterze paranormalnym oraz tropiących rządowe spiski. Główną osią fabuły było zjawisko UFO i obce cywilizacje. serial odniósł gigantyczny sukces, wychodząc daleko poza ramy telewizji i przenikając tym samym głęboko do światowej popkultury. Powstała niezliczona ilość komiksów, zabawek, gadżetów czy gier związanych z serialem. Cykl doczekał się również dwóch pełnometrażowych wersji kinowych. Film „Z Archiwum X: Pokonać przyszłość” wszedł do kin w 1998 roku. Natomiast „Z Archiwum X: Chcę wierzyć” miał premierę w 2008 roku.

Fox Mulder i Dana Scully powracają – legendarne ARCHIWUM X znów otwarte!

W najnowszym 10 sezonie w role Foxa Muldera i Dany Scully ponownie wcielą się niezastąpieni David Duchovny i Gillian Anderson, z których początkowo nieznanych aktorów telewizyjnych serial „Z Archiwum X” uczynił światowe gwiazdy. Co cieszy, za scenariusz najnowszych odcinków odpowiedzialny jest Chris Carter – a więc twórca oryginalnej serii, który tak skomentował reaktywację kultowego serialu:

Myślę o tym jak o trwającej 13 lat przerwie na reklamy. Dobre wieści są takie, że przez ten czas świat stał się dużo dziwniejszy. Idealny moment, by opowiedzieć te sześć historii.

– Mieliśmy przywilej pracować z Chrisem przez dziewięć sezonów „Z Archiwum X„. I było to jedno z najwspanialszych doświadczeń w naszej karierze. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zagłębić się w ten niesamowity świat raz jeszcze – mówi na łamach „EW” Dana Walden, dyrektor generalna i prezes grupy Fox. – „Z Archiwum X” było nie tylko najważniejszym serialem w historii naszej telewizji. To ogólnoświatowy fenomen, który miał gigantyczny wpływ na popkulturę. I wciąż ma legiony fanów.

Muzyka, której nie sposób zapomnieć

Niewątpliwie ważną częścią składową sukcesu serialu jest jego czołówka. Intro jest jednym z najlepszych i najbardziej charakterystycznych w historii seriali telewizyjnych. Klimatyczny motyw muzyczny po prostu idealnie komponuje się z tajemniczą, paranormalną aurą tego wyjątkowego serialu.

Zdjęcia do najnowszej odsłony „Z Archiwum X” ruszą jeszcze w tym roku. Nie jest jeszcze znana data premiery nowych odcinków. Planowo ma powstać 6 odcinków. Miejmy nadzieję, że odniosą sukces porównywalny z tym sprzed laty.

Czy lubiłeś oglądać „Z Archiwum X” i cieszy Cię reaktywacja tego formatu?

DROGI CZYTELNIKU

Artykuł, który właśnie przeglądasz, możesz łatwo udostępnić poniżej.

ROSOMAG.PL 🚀