Darmowy blog - jak założyć? Publikuj w ROSOMAG.PL
publikuj w magazynie

Darmowy blog

Masz już u nas konto i swój darmowy blog? Dla Twojej wygody swoje artykuły możesz publikować również za pomocą smartfona! Android  – pobierz aplikację

Darmowy blog

Możesz publikować jako:

 

Redaktor - darmowy blog

REDAKTOR

– to osoba posiadająca konto w naszym serwisie (zarejestruj się), która publikuje u nas swoje artykuły ponieważ chce po prostu blogować


Korzyści ze współpracy:

• Redaktor  - to doskonały sposób aby przekonać się, bez ponoszenia żadnych kosztów, czy blogowanie jest dla Ciebie! Bez zbędnych formalności. Po prostu zacznij publikować już dziś w naszym atrakcyjnym magazynie i szlifuj swój warsztat. Niech Twoje artykuły zobaczą tysiące czytelników! Pamiętaj, że nasz blog jest całkowicie darmowy!

Zobacz jak wygląda przykładowy blog.

Popularny i współpracujący od dłuższego czasu Redaktor może otrzymać od nas propozycję aktywacji reklam Google AdSense® w swoich artykułach (wymagane konto). Tym samym Redaktor może zarabiać na swoich artykułach. Wyróżniający się Redaktor może również otrzymać ofertę współpracy przy promocji marek.

•  Bloger – to odmiana Redaktora (typ konta wybierasz przy rejestracji). To osoba, która zamieszcza u nas swoje autorskie artykuły, które już funkcjonują gdzieś w internecie (zazwyczaj na blogu autora). Bloger ma możliwość kopiowania swoich artykułów z zewnątrz i publikacji ich na naszych łamach w celu ich promocji (po uzgodnieniu z nami). Pamiętaj, że nasz blog jest całkowicie darmowy! 

Zobacz jak wygląda przykładowy blog.

Bloger zyskuje darmową promocję swojego bloga i pozycjonowanie (poprzez aktywny link na końcu artykułu do swojego bloga).

Swój profil na Rosomagu może nazwać adresem swojego bloga – np. blogmarty.pl. co dodatkowo będzie go promować w naszym serwisie! 

Dodatkowo w ustawieniach swojego profilu w pozycji „Witryna internetowa” można ustawić swój adres – na przykład http://blogmarty.pl. Wówczas każdy artykuł Redaktora – Blogera będzie doskonałą promocją i odnośnikiem (po kliknięciu profilu) do jego bloga poza Rosomagiem.

Jak działa darmowy blog?

Artykuły muszą być Twojego autorstwa (lub musisz dysponować prawami autorskimi do nich). Nie mogą to być teksty, które były już wcześniej zamieszczone przez Ciebie w internecie, chyba że przy zakładaniu konta u nas wybierzesz jako swój profil "Bloger".

Cały proces publikowania jest maksymalnie uproszczony i zautomatyzowany. Skupiasz się wyłącznie na publikowaniu, nie musisz zaprzątać sobie głowy stroną techniczną, doborem zdjęć (oczywiście możesz je zamieszczać), korektą. Wszystko to bierzemy na siebie!

Nie jest wymagane podpisywanie z nami żadnych umów czy prowadzenie działalności gospodarczej. Jeśli masz aktywne reklamy – rozliczasz się z zewnętrznym operatorem reklamowym Google AdSense®.  Natomiast w przypadku promocji marek forma współpracy omawiana jest indywidualnie.

Masz do wyboru rozmaite kategorie swoich publikacji – np. moda i uroda, podróże, zdrowie itd. Wszystkie aktualne kategorie widoczne są w menu " • MAGAZYN" pod logo strony. Jeśli masz problem z doborem kategorii i tematyki, którą chcesz poruszać – poinformuj nas o tym.

Co i jak pisać?

Pisz poprawnie, ciekawie i ze swadą. Przytaczaj konkretne informacje, dane itp. Pisz o tym, co wydaje Ci się najciekawsze, co lubisz Ty, Twoja rodzina i znajomi. O tym co jest trendy!

Najlepiej jeśli skupisz się na swojej pasji lub tematach, które wydają Ci się interesujące! Możesz pisać o baaardzo wielu rzeczach! Na przykład o otaczającym świecie, przygotowywaniu posiłków, diecie, modzie, urodzie, kosmetykach, zdrowiu, sporcie, pracy i finansach, grach wideo, technologii, motoryzacji czy mediach. Możesz dzielić się swoim doświadczeniem z przebytych podróży, opisywać relacje z ludźmi czy udzielać rad odnośnie wychowywania dzieci. Interesujesz się fotografią, kochasz robić zdjęcia? Możesz zamieszczać swoje galerie u nas. Możesz pisać recenzje filmów, recenzować ulubioną muzykę czy sztukę. Możesz pisać reportaże, felietony, opowiadania itd. Jest tylko jeden warunek. Twoje teksty muszą być poprawne i ciekawe dla innych!

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Każdy artykuł przed publikacją jest weryfikowany. Plagiaty są niedopuszczalne. Bardzo dobrze jeśli wpisy okraszasz własnymi zdjęciami. Możesz także korzystać z darmowych zdjęć dostępnych w internecie (z  licencją creative commons open) lub nawet płatnych. Jeśli masz problem ze znalezieniem czy doborem zdjęć – nie martw się – zrobimy to za Ciebie! Możesz zamieszczać sam tekst.

Jeśli chcesz więcej informacji tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Opublikuj swój pierwszy artykuł. Zarejestruj się

 

 


Promotor - darmowy blogPROMOTOR

– to osoba posiadająca konto w naszym serwisie (zarejestruj się), która publikuje autorskie artykuły „przemycające” treści reklamowe


Korzyści ze współpracy:

• Promotor ma możliwość publikacji artykułów i zareklamowania w nich swojego np. produktu, marki, sklepu internetowego, usług, projektu, wydarzenia czy fizycznego adresu lokalu.

Content marketing (marketing treści) – to obecnie jedna z najbardziej efektywnych i przyjaznych form reklamy w internecie.

Zobacz jak wygląda przykładowy wpis.

Treść musi być unikatowa (chyba że ustalisz z nami wcześniej, że jest inaczej).

W zależności od oceny przesłanego artykułu możemy:

opublikować go za darmo – wartościowe i staranne artykuły dotyczące mniejszych czy wręcz niszowych projektów – ciekawe dla czytelnika

przedstawić Ci propozycję wyceny publikacji  – artykuły stricte komercyjne czy też tyczące uznanych i dużych marek, czasami możliwa jest darmowa publikacja

odrzucić publikację – niespełnienie naszych wymogów

Jak to działa?

Promotor zamieszcza artykuł ekspercki  o bliskiej sobie branży lub wpis promujący dany projekt, produkt, wydarzenie itp. Artykuł powinien być napisany przystępnym dla laika językiem. Pamiętaj, że jest to magazyn lifestyle, a nie strona specjalistyczna.

W swoim wpisie postaraj skupić się na opisywaniu ciekawych informacji z Twojej branży, a nie na „tradycyjnym” wychwalaniu własnej firmy czy produktu.

Twój wpis powinien być ciekawy dla czytelnika, a nie być typową treścią reklamową.

Przykład: Prowadzisz salon kosmetyczny. Opisujesz czytelnikom nowości i najnowsze trendy ze świata kosmetologii. Pod koniec wpisu zamieszczasz reklamę własnego salonu – np. „Opisane zabiegi są już dostępne w salonie kosmetycznym przy ulicy Kwiatowej 179c w Warszawie – więcej informacji na www.twojadresinternetowy.pl”

Dlaczego warto?

Wpisy są przemieszane wraz z regularnymi redaktorskimi artykułami naszego magazynu lifestyle, które publikują Redaktorzy. To powoduje, że odbiór Twoich artykułów jest jeszcze bardziej naturalny.

Zainteresowała Cię nasza propozycja? Po prostu napisz teraz swój pierwszy artykuł i zacznij się promować! Zarejestruj się

Narzędzie SEO

Rosomag.pl to także doskonałe narzędzie SEO, które możesz wykorzystać do pozycjonowania swoich stron zewnętrznych. Nasze linki mają atrybut dofollow (przenoszą moc w linkowaniu). Zaznaczamy jednak, że w takim przypadku powinieneś publikować niepowtarzalne, merytoryczne i dopracowane artykuły o wysokiej jakości. Pamiętaj, że Rosomag.pl to nie tzw. zaplecze, lecz jakościowy magazyn contentowy.

 

 

Reklamodawca

REKLAMODAWCA

 - może zamieszczać typowe artykuły sponsorowane oraz korzystać z dodatkowych form promocji


Korzyści ze współpracy:

Rosomag.pl jest nowatorskim i wyróżniającym się z tłumu serwisem prowadzonym bardzo starannie – stąd jego skuteczny potencjał reklamowy. Serwis wciąż się rozwija i przyciąga różne grupy odbiorców – kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Największą grupę odbiorców stanowią kobiety w wieku 25-34 lat. Nasz serwis poznało już niemal 400 tysięcy osób. 

Jak to działa?

Proponujemy publikację artykułu sponsorowanego (Twojego lub napisanego przez nas), wykup reklam na okres jednego miesiąca (lub inne do ustalenia). Oferujemy szereg możliwości reklamowych takich jak bannery, boxy, klikalne tło reklamowe, artykuły afiliacyjne. Kampanie wizerunkowe i content marketingowe (marketingu treści). Jesteśmy otwarci na propozycje.

Oferta

Wyślij nam zapytanie ofertowe lub określ swój budżet na reklamę – a my przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę oraz kreacje graficzne (jeśli ich nie posiadasz) gratis! Skontaktuj się z nami

 

 

UDOSTĘPNIAJĄC KREUJESZ TREND: