Publikuj w Rosomag.pl

· Redaktor  · Promotor  · Reklamodawca - zasady współpracy

 

Masz już u nas konto? Dla Twojej wygody swoje artykuły możesz publikować również za pomocą smartfona! Android lub iOS – pobierz aplikację

RODZAJE WSPÓŁPRACY Z NASZYM SERWISEM

RedaktorRedaktor (w tym bloger z zewnątrz) 

• Redaktor – to osoba, która publikuje u nas autorskie (niepowtarzalne) artykuły o długości minimum 2500 znaków.

Każdy Redaktor może zarabiać na reklamach Google AdSense® – jeśli posiada ów konto i minimum 3 opublikowane artykuły u nas. 

Wyróżniający się Redaktor może otrzymać ofertę współpracy komercyjnej przy promocji marek.

• Nieco inaczej działa Bloger – to osoba, która zamieszcza u nas autorskie artykuły, które już funkcjonują w internecie (np. na blogu autora).  Bloger promuje u nas swój blog z zewnątrz i może zarabiać u nas na reklamach Google AdSense® – jeśli posiada ów konto i minimum 3 opublikowane artykuły u nas.

Jak to działa?

Wraz z Twoimi wpisami mogą być także emitowane reklamy Google AdSense® pracujące na Twoje indywidualne konto. Artykuły muszą być Twojego autorstwa (lub musisz dysponować prawami autorskimi do nich). Nie mogą to być teksty, które były już wcześniej publikowane  w internecie. Chyba, że wcześniej to z nami uzgodnisz (opcja bloger).

Cały proces jest maksymalnie uproszczony i zautomatyzowany. Skupiasz się wyłącznie na publikowaniu, nie musisz zaprzątać sobie głowy stroną techniczną, ręcznym zamieszczaniem reklam czy jakimikolwiek kosztami. Wszystko to bierzemy na siebie.

Nie jest wymagane podpisywanie z nami żadnych umów czy prowadzenie działalności gospodarczej. Rozliczasz się z zewnętrznym operatorem reklamowym Google AdSense®. W przypadku promocji marek forma współpracy omawiana jest indywidualnie.

Masz do wyboru rozmaite kategorie swoich publikacji – np. moda i uroda, podróże, zdrowie itd. Wszystkie aktualne kategorie widoczne są w menu strony (pod logo strony). Jeśli masz problem z doborem kategorii i tematyki, którą chcesz poruszać – poinformuj nas o tym. 

Co i jak pisać?

Pisz poprawnie, ciekawie i ze swadą. Przytaczaj konkretne informacje, dane itp. Pisz o tym, co wydaje Ci się najciekawsze, co lubisz Ty, Twoja rodzina i znajomi. O tym co jest trendy!

Najlepiej jeśli skupisz się na swojej pasji lub tematach, które wydają Ci się interesujące! Możesz pisać o baaardzo wielu rzeczach! Np. jeśli Twoją pasją jest gotowanie możesz zamieszczać przepisy i zdjęcia posiłków. Jeśli pasjonujesz się kinem możesz pisać recenzje filmów. Uwielbiasz samochody? Możesz zamieszczać newsy z branży motoryzacyjnej. I tak dalej.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Każdy artykuł przed publikacją jest weryfikowany. Plagiaty są niedopuszczalne. Bardzo dobrze jeśli wpisy okraszasz własnymi zdjęciami. Możesz także korzystać z darmowych zdjęć dostępnych w internecie (z  licencją creative commons open) lub nawet płatnych. Jeśli masz problem ze znalezieniem czy doborem zdjęć – nie martw się; zrobimy to za Ciebie! Możesz zamieszczać sam tekst. My go zredagujemy.

Jeśli chcesz więcej informacji tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Aby rozpocząć współpracę wystarczy, że opublikujesz swój pierwszy artykuł :) Zapraszamy. Zarejestruj się

Masz już swój blog poza Rosomagiem? 

Czyli więcej o opcji Bloger:

Po uzgodnieniu z nami możesz publikować u nas artykuły ze swojego bloga spoza Rosomag.pl.

Jest to dla Ciebie idealne rozwiązanie

  • zamieszczasz gotowe artykuły (masz je już napisane)
  • zyskujesz dodatkowy ruch na swojego bloga i pozycjonujesz go
  • jeśli masz konto w Google AdSense® osiągasz wpływy z reklam ze wszystkich swoich artykułów

– Pod każdym Twoim artykułem zamieścimy źródło i aktywny link do Twojego bloga!

– Swój profil na Rosomagu możesz także nazwać adresem swojego bloga – np. blogmarty.pl. co dodatkowo Cię będzie promować w naszym serwisie! 

– Dodatkowo w ustawieniach swojego profilu w pozycji „Witryna internetowa” ustaw swój adres – np. http://blogmarty.pl. Wówczas każdy Twój artykuł będzie doskonałą promocją i odnośnikiem (po kliknięciu Twojego profilu) do Twojego bloga.

Zarejestruj się

PromotorPromotor – to osoba posiadająca konto w naszym serwisie (zarejestruj się), która publikuje autorskie artykuły o długości minimum 2500 znaków „przemycające” treści reklamowe. Jest to obecnie jedna z najbardziej efektywnych i przyjaznych form reklamy w internecie – tzw.

content marketing / marketing treści

Promotor ma możliwość publikacji artykułów i zareklamowania w nich swojego np. produktu, marki, sklepu internetowego, usług, projektu, wydarzenia czy fizycznego adresu lokalu.

Treść musi być unikatowa (chyba że ustalisz z nami wcześniej, że jest inaczej).

W zależności od oceny przesłanego artykułu możemy:

  • opublikować go za darmo – wartościowe i staranne artykuły dotyczące mniejszych czy wręcz niszowych projektów – ciekawe dla czytelnika
  • przedstawić Ci propozycję wyceny publikacji  – artykuły stricte komercyjne czy też tyczące uznanych i dużych marek – w sporadycznych przypadkach możliwa jest darmowa publikacja
  • odrzucić publikację – niespełnienie naszych wymogów

Jak to działa?

Promotor zamieszcza artykuł ekspercki  o bliskiej sobie branży lub wpis promujący dany projekt, produkt, wydarzenie itp. Artykuł powinien być napisany przystępnym dla laika językiem. Pamiętaj, że jest to magazyn lifestyle, a nie strona specjalistyczna.

W swoim wpisie postaraj skupić się na opisywaniu ciekawych informacji z Twojej branży, a nie na „tradycyjnym” wychwalaniu własnej firmy czy produktu.

Twój wpis powinien być ciekawy dla Czytelnika, a nie być typową treścią reklamową.

Przykład: Prowadzisz salon kosmetyczny. Opisujesz Czytelnikom nowości i najnowsze trendy ze świata kosmetologii. Pod koniec wpisu zamieszczasz reklamę własnego salonu – np. „Opisane zabiegi są już dostępne w salonie kosmetycznym przy ulicy Przykładowej 1 w Warszawie – więcej informacji na www.twojadresinternetowy.pl”

Dlaczego warto?

Wpisy są przemieszane wraz z regularnymi redaktorskimi artykułami naszego magazynu lifestyle, które publikują Redaktorzy. To powoduje, że odbiór Twoich artykułów jest jeszcze bardziej naturalny. Wpisy w ramach publikacji mogą być także zamieszczone w najpopularniejszych serwisach społecznościowych na naszych profilach. Zarejestruj się

Darmowe narzędzie SEO

Rosomag.pl to także doskonałe darmowe narzędzie SEO, które możesz wykorzystać do pozycjonowania swoich stron zewnętrznych. Nasze linki mają atrybut dofollow (przenoszą moc w linkowaniu). Zaznaczamy jednak, że w takim przypadku powinieneś publikować niepowtarzalne, merytoryczne i dopracowane artykuły o wysokiej jakości. Pamiętaj, że Rosomag.pl to nie tzw. zaplecze lecz jakościowy magazyn contentowy. Zapraszamy pozycjonerów do współpracy i wykorzystania możliwości Rosomag.pl.

Zainteresowała Cię nasza propozycja? Po prostu napisz teraz swój pierwszy artykuł i zacznij się promować! Zarejestruj się

ReklamodawcaReklamodawca  może wykupić najlepsze miejsca reklamowe – przestrzenie premium w serwisie rosomag.pl. Oferujemy szereg możliwości reklamowych. Począwszy od klasycznych wpisów sponsorowanych, poprzez bannery, boxy, klikalne tło reklamowe itd.

Rosomag.pl jest nowatorskim i wyróżniającym się z tłumu serwisem prowadzonym bardzo starannie – stąd jego skuteczny potencjał reklamowy. Serwis wciąż się rozwija i przyciąga różne grupy odbiorców – kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Największą grupę odbiorców stanowią kobiety w wieku 25-34 lat.

Proponujemy publikację artykułu sponsorowanego (którego nie mamy zamiaru usuwać za jakiś czas) lub wykup reklam na okres jednego miesiąca (lub inne do ustalenia).

Wyślij nam zapytanie ofertowe lub określ swój budżet na reklamę – a my przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę oraz kreacje graficzne (jeśli ich nie posiadasz) gratis! Dodatkowo zamieścimy wpisy na naszych kontach społecznościowych.

Poszukujemy także sponsorów chętnych do ufundowania nagród w konkursach dla czytelników w zamian za reklamę w serwisie. Zapraszamy do współpracy! 

Skorzystaj z poniższego formularza aby skontaktować się z nami w sprawie reklamy.