Masz już u nas konto? Dla Twojej wygody swoje artykuły możesz publikować również za pomocą smartfona! Android lub iOS – pobierz aplikację

Jak możesz z nami współpracować?

Redaktor

Redaktor – to osoba posiadająca konto w naszym serwisie (zarejestruj się), która publikuje u nas autorskie, niepowtarzalne artykuły o długości minimum 2500 znaków.


Korzyści ze współpracy:

• Redaktor zyskuje cenne doświadczenie redaktorskie w profesjonalnym magazynie i szlifuje swój warsztat. Przydaje się ono w podejmowaniu pracy, czy pasji związanej z mediami. A także w rozwoju osobistym.

Łączymy profesjonalistów i amatorów. Nasi autorzy to zawodowi dziennikarze, publicyści, autorzy książek, redaktorzy portali, a nawet poeci. Ale również np. studenci dziennikarstwa, początkujący blogerzy, czy wreszcie czytelnicy nie związani do tej pory z pisaniem, dla których jednak pisanie stało się nową pasją. Wszystkie osoby – zarówno zawodowcy, jak i początkujący – znajdują w serwisie Rosomag.pl atrakcyjną przestrzeń dla swojej twórczości.

Popularny i współpracujący od dłuższego czasu Redaktor może otrzymać od nas propozycję aktywacji reklam Google AdSense® w swoich artykułach (wymagane konto). Tym samym Redaktor może zarabiać na swoich artykułach. Wyróżniający się Redaktor może również otrzymać ofertę współpracy przy promocji marek.

• Redaktor – Bloger – to osoba, która zamieszcza u nas swoje autorskie artykuły, które już funkcjonują w internecie (zazwyczaj na blogu autora).

Korzyści:

Redaktor – Bloger zyskuje darmową promocję swojego bloga i pozycjonowanie (poprzez aktywny link na końcu artykułu do swojego bloga).

Swój profil na Rosomagu może nazwać adresem swojego bloga – np. blogmarty.pl. co dodatkowo będzie go promować w naszym serwisie! 

Dodatkowo w ustawieniach swojego profilu w pozycji „Witryna internetowa” można ustawić swój adres – na przykład http://blogmarty.pl. Wówczas każdy artykuł Redaktora – Blogera będzie doskonałą promocją i odnośnikiem (po kliknięciu profilu) do jego bloga poza Rosomagiem.

Jak to działa?

Artykuły muszą być Twojego autorstwa (lub musisz dysponować prawami autorskimi do nich). Nie mogą to być teksty, które były już wcześniej publikowane  w internecie (nie dotyczy opcji Redaktor – Bloger).

Cały proces jest maksymalnie uproszczony i zautomatyzowany. Skupiasz się wyłącznie na publikowaniu, nie musisz zaprzątać sobie głowy stroną techniczną, ręcznym zamieszczaniem reklam czy jakimikolwiek kosztami. Wszystko to bierzemy na siebie.

Nie jest wymagane podpisywanie z nami żadnych umów czy prowadzenie działalności gospodarczej. Jeśli współpracujesz z nami od dawna i masz aktywne reklamy – rozliczasz się z zewnętrznym operatorem reklamowym Google AdSense®. W przypadku promocji marek forma współpracy omawiana jest indywidualnie.

Masz do wyboru rozmaite kategorie swoich publikacji – np. moda i uroda, podróże, zdrowie itd. Wszystkie aktualne kategorie widoczne są w menu ” • MAGAZYN” pod logo strony. Jeśli masz problem z doborem kategorii i tematyki, którą chcesz poruszać – poinformuj nas o tym.

Co i jak pisać?

Pisz poprawnie, ciekawie i ze swadą. Przytaczaj konkretne informacje, dane itp. Pisz o tym, co wydaje Ci się najciekawsze, co lubisz Ty, Twoja rodzina i znajomi. O tym co jest trendy!

Najlepiej jeśli skupisz się na swojej pasji lub tematach, które wydają Ci się interesujące! Możesz pisać o baaardzo wielu rzeczach! Na przykład o otaczającym świecie, przygotowywaniu posiłków, diecie, modzie, urodzie, kosmetykach, zdrowiu, sporcie, pracy i finansach, grach wideo, technologii, motoryzacji czy mediach. Możesz dzielić się swoim doświadczeniem z przebytych podróży, opisywać relacje z ludźmi czy udzielać rad odnośnie wychowywania dzieci. Interesujesz się fotografią, kochasz robić zdjęcia? Możesz zamieszczać swoje galerie u nas. Możesz pisać recenzje filmów, recenzować ulubioną muzykę czy sztukę. Możesz pisać reportaże, felietony, opowiadania itd. Jest tylko jeden warunek. Twoje teksty muszą być poprawne i ciekawe dla innych!

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Każdy artykuł przed publikacją jest weryfikowany. Plagiaty są niedopuszczalne. Bardzo dobrze jeśli wpisy okraszasz własnymi zdjęciami. Możesz także korzystać z darmowych zdjęć dostępnych w internecie (z  licencją creative commons open) lub nawet płatnych. Jeśli masz problem ze znalezieniem czy doborem zdjęć – nie martw się – zrobimy to za Ciebie! Możesz zamieszczać sam tekst. My go zredagujemy.

Jeśli chcesz więcej informacji tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Aby rozpocząć współpracę wystarczy, że opublikujesz swój pierwszy artykuł :) Zapraszamy. Zarejestruj się

Promotor

Promotor – to osoba posiadająca konto w naszym serwisie (zarejestruj się), która publikuje autorskie artykuły o długości minimum 2500 znaków „przemycające” treści reklamowe.


Korzyści ze współpracy:

Content marketing (marketing treści) – jest to obecnie jedna z najbardziej efektywnych i przyjaznych form reklamy w internecie.

Promotor ma możliwość publikacji artykułów i zareklamowania w nich swojego np. produktu, marki, sklepu internetowego, usług, projektu, wydarzenia czy fizycznego adresu lokalu.

Treść musi być unikatowa (chyba że ustalisz z nami wcześniej, że jest inaczej).

W zależności od oceny przesłanego artykułu możemy:

  • opublikować go za darmo – wartościowe i staranne artykuły dotyczące mniejszych czy wręcz niszowych projektów – ciekawe dla czytelnika
  • przedstawić Ci propozycję wyceny publikacji  – artykuły stricte komercyjne czy też tyczące uznanych i dużych marek, czasami możliwa jest darmowa publikacja
  • odrzucić publikację – niespełnienie naszych wymogów

Jak to działa?

Promotor zamieszcza artykuł ekspercki  o bliskiej sobie branży lub wpis promujący dany projekt, produkt, wydarzenie itp. Artykuł powinien być napisany przystępnym dla laika językiem. Pamiętaj, że jest to magazyn lifestyle, a nie strona specjalistyczna.

W swoim wpisie postaraj skupić się na opisywaniu ciekawych informacji z Twojej branży, a nie na „tradycyjnym” wychwalaniu własnej firmy czy produktu.

Twój wpis powinien być ciekawy dla czytelnika, a nie być typową treścią reklamową.

Przykład: Prowadzisz salon kosmetyczny. Opisujesz czytelnikom nowości i najnowsze trendy ze świata kosmetologii. Pod koniec wpisu zamieszczasz reklamę własnego salonu – np. „Opisane zabiegi są już dostępne w salonie kosmetycznym przy ulicy Kwiatowej 179c w Warszawie – więcej informacji na www.twojadresinternetowy.pl”

Dlaczego warto?

Wpisy są przemieszane wraz z regularnymi redaktorskimi artykułami naszego magazynu lifestyle, które publikują Redaktorzy. To powoduje, że odbiór Twoich artykułów jest jeszcze bardziej naturalny. Wpisy w ramach publikacji mogą być także zamieszczone w najpopularniejszych serwisach społecznościowych na naszych profilach.

Zainteresowała Cię nasza propozycja? Po prostu napisz teraz swój pierwszy artykuł i zacznij się promować! Zarejestruj się

Darmowe narzędzie SEO

Rosomag.pl to także doskonałe darmowe narzędzie SEO, które możesz wykorzystać do pozycjonowania swoich stron zewnętrznych. Nasze linki mają atrybut dofollow (przenoszą moc w linkowaniu). Zaznaczamy jednak, że w takim przypadku powinieneś publikować niepowtarzalne, merytoryczne i dopracowane artykuły o wysokiej jakości. Pamiętaj, że Rosomag.pl to nie tzw. zaplecze lecz jakościowy magazyn contentowy. Zapraszamy pozycjonerów do współpracy i wykorzystania możliwości Rosomag.pl.

Reklamodawca

Reklamodawca – może wykupić najlepsze miejsca reklamowe – przestrzenie premium w naszym serwisie. Oferujemy atrakcyjne formy reklamy i jesteśmy otwarci na rozmaite formy promocji.


Korzyści ze współpracy:

Rosomag.pl jest nowatorskim i wyróżniającym się z tłumu serwisem prowadzonym bardzo starannie – stąd jego skuteczny potencjał reklamowy. Serwis wciąż się rozwija i przyciąga różne grupy odbiorców – kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Największą grupę odbiorców stanowią kobiety w wieku 25-34 lat.

Jak to działa?

Proponujemy publikację artykułu sponsorowanego (którego nie mamy zamiaru usuwać za jakiś czas) lub wykup reklam na okres jednego miesiąca (lub inne do ustalenia). Oferujemy szereg możliwości reklamowych takich jak bannery, boxy, klikalne tło reklamowe, artykuły afiliacyjne.

Oferta

Wyślij nam zapytanie ofertowe lub określ swój budżet na reklamę – a my przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę oraz kreacje graficzne (jeśli ich nie posiadasz) gratis! Dodatkowo zamieścimy wpisy na naszych kontach społecznościowych.

Sponsorzy

Poszukujemy także sponsorów chętnych do ufundowania nagród w konkursach dla czytelników w zamian za reklamę w serwisie. Zapraszamy do współpracy!

Możesz skorzystać z poniższego formularza aby skontaktować się z nami w sprawie reklamy: